Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
147 Görüntülenme
Baba 1 (The Godfather 1) izle
9.2 IMDB Puanı

Baba 1 (The Godfather 1) izle

(The Godfather)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 175 dakika
Senaryo Mario Puzo, Francis Ford Coppola
Ödüller 3 Oscar 31 ödül & 31 adaylık.
The Godfather - Baba 1972 yapımı bir Amerikan suç filmi olup, Francis Ford Coppola tarafından yönetilmiş ve Marlon Brando, Al Pacino ve James Caan gibi ünlü oyuncuları içinde barındırmış. Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi filmi olarak kabul edilmektedir.
Mario Puzo'nun aynı adlı romanına dayanan film, New York City'deki Corleone suç ailesinin hikayesini ele alan unutulmaz bir Amerikan suç filmidir. Hikaye, Vito Corleone tarafından yönetilen Corleone suç ailesinin 1945 yılında New York City'deki yaşamını işlemektedir. Hikaye, Vito'nun kızı Connie'nin Carlo ile olan düğününde başlar. Düğün sırasında, Vito'nun en genç oğlu Michael, sevgilisi Kay Adams'ı ailesine tanıtır.
Noel yaklaşırken, uyuşturucu baronu Sollozzo, Corleone ailesini uyuşturucu kaçakçılığı işine dahil etmeye çalışır. Ancak Vito, bu teklifi reddeder ve ailesini korumak için mücadele etmek zorunda kalır. Bunun sonucunda, aile içi çatışmalar, ihanetler ve suikast girişimleri yaşanır.
Beklenmedik ölümler ve Michael'ın Sicilya'da evlenmesiyle, ailenin geleceği trajik bir hal almaya başlar.
The Godfather - Baba, suç dünyasının karmaşıklığını, aile bağlarını ve ihaneti ustalıkla işleyen etkileyici bir şekilde işleyen dünyanın gelmiş geçmiş en iyi filmdir. Coppola'nın usta yönetmenliği, senaryonun akıcılığı ve oyuncuların mükemmel performansları, filmi kült bir eser haline getirmiştir.
Film dünyasının eşsiz başyapıtı olan Baba filmini Filminifullhdizle.com kalitesiyle filmi indirmeden online, türkçe dublaj ve türkçe altyazı seçenekleriyle full HD 1080p kalitesinde izleyebilirsiniz. Bu film sadece bir suç hikayesinden çok daha fazlasını sunuyor, izleyicileri suç dünyasının derinliklerine çeken ve unutulmaz bir maceraya sürükleyen bir baş yapıt. Marlon Brando ve Al Pacino'nun unutulmaz performanslarıyla bezenmiş bu efsanevi film, sizi adeta içine çekecek ve karakterlerin yaşadığı dünyaya götürecek. Baba filmini Filminifullhdizle.com kalitesiyle izleyerek suçun, aşkın ve ihanetin karmaşık dünyasına adım atın. İyi seyirler.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın