24 Görüntülenme
Parasite | Parazit (2019) izle
8.5 IMDB Puanı

Parasite | Parazit (2019) izle

(Parasite)
Yönetmen
Senaryo Bong Joon Ho, Han Jin-won
Ödüller 4 Oscar Kazandı. 309 ödül & 265 adaylık. total
Parazit (Parasite) dram ve gerilim türlerinde öne çıkan 2019 yılı Güney Kore yapımı bir filmdir. Parazit (Parasite) filminin yönetmeni Bong Joon-ho'dur. Bong Joon-ho, Güney Koreli ünlü bir film yapımcısı ve yönetmendir. Sinema kariyeri boyunca birçok ödül kazanmış ve uluslararası alanda tanınmıştır. Parazit (Parasite) filmi Bong'un kariyerinde önemli bir dönüm noktası olmuş ve dünya çapında büyük bir başarı elde etmiştir. Parazit (Parasite) filminin oyuncuları arasında Song Kang-ho, Lee Sun-kyun, Cho Yeo-jeong, Choi Woo-shik ve Park So-dam gibi Güney Kore'nin önde gelen oyuncuları yer almaktadır.
Parazit (Parasite) filminin konusuna gelecek olursak film zenginlik ve yoksulluk arasındaki uçurumu sorgulayan ve toplumsal sınıf farklılıklarını ele alan, insani problemleri inceleyen bir filmdir. Kim ailesi yoksullukla cebelleşen, iş bulmakta zorluk çeken bir ailedir. Bir gün bir arkadaşı Ki-woo’ya zengin bir ailenin çocuğuna İngilizce öğretmenliği yapmasını tavsiye eder. Bu öneri sonrasında Ki-woo’ kendisini Kevin olarak tanıttığı Park ailesinin yanında çalışmaya başlar. Kim ailesi Park ailesinin hizmetinde çalışabilmek için bir dizi plan yapar ve bunda başarılı da olurlar. Fakat işler her zaman beklendiği gibi gitmez.
Parazit (Parasite) sosyal eşitsizlikleri, zengin ve fakir arasındaki uçurumları, sınıfsal farklılıkları, sömürü düzenini ele alan ve eleştiren oldukça cesur bir yapımdır.
Parazit (Parasite) filmini FilminiFullHDizle.com'un benzersiz kalitesiyle Full HD 1080p çözünürlükte, hem Türkçe dublaj hem de Türkçe altyazılı seçenekleriyle izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler dileriz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın