44 Görüntülenme
Ahlat Ağacı izle
8.0 IMDB Puanı

Ahlat Ağacı izle

(The Wild Pear Tree)
Senaryo Ebru Ceylan, Nuri Bilge Ceylan, Akin Aksu
Ödüller 10 ödül & 15 Adaylık.
Ahlat Ağacı dram türünde öne çıkan 2018 yapımı bir Türk filmidir. Filmin yönetmenliğini uluslararası arenada büyük başarılara imza atmış olan Nuri Bilge Ceylan üstlenmiştir. Nuri Bilge Ceylan, sinema kariyerinde birçok ödül kazanmış ve uluslararası alanda tanınmış bir yönetmendir. Filmin başrollerinde ise Aydın Doğu Demirkol, Murat Cemcir ve Bennu Yıldırımlar gibi önemli Türk oyuncular yer almaktadır. Aydın Doğu Demirkol, filmin ana karakteri olan Sinan Karasu'yu canlandırmaktadır. Murat Cemcir, Sinan'ın babası İdris Karasu rolünde izleyici karşısına çıkmaktadır. Bennu Yıldırımlar ise Sinan'ın annesi Asuman Karasu karakterini canlandırmaktadır.
Ahlat Ağacı filmi, genç bir yazar olan Sinan'ın memleketi olan Çanakkale’nin ilçesi Çan'a dönüp yazdığı kitabı bastırmak için çabalarken babasının kumar borçlarıyla karşılaşması ve bu süreçte yaşadıklarını konu edinmektedir. Ancak kitabını yayınlamak için maddi destek ararken babasının kumar borçlarıyla karşılaşır. Babasının bu borçları ailelerinin itibarını zedelemiştir. Sinan, bu süreçte kendi geleceği hakkında endişeli bir hali ile içine kapanır.
Ahlat Ağacı filmi Cannes Film Festivali'ne katılan filmler arasında en yüksek puan alanlardan biridir. Nuri Bilge Ceylan'ın ustalıkla yönettiği bu film, sizleri büyüleyecek. Film, Anadolu'nun muhteşem atmosferinde geçen sıra dışı bir hikayeyi anlatıyor. FilminiFullHDizle.com'un Full HD 1080p çözünürlüğündeki kalitesiyle, Ahlat Ağacı'nın her detayını en canlı şekilde deneyimleyebilirsiniz. Bu ödüllü başyapıtı izlerken, duygusal derinliği ve görsel güzellikleriyle büyüleneceksiniz. İyi seyirler.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın