DUAL Part Fragman
22 Görüntülenme
Avatar 1 (2009) izle
7.9 IMDB Puanı

Avatar 1 (2009) izle

(Avatar)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 162 dakika
Yönetmen
Senaryo James Cameron
Ödüller 3 Oscar Kazandı. 90 ödül & 131 adaylık. total
Avatar 1 aksiyon, macera, fantastik türlerinde öne çıkan 2009 yapımı bir Amerikan filmidir. Avatar 1 filminin yönetmeni, yazarı, yapımcısı ve kurgucusu James Cameron'dır. Cameron, sinema endüstrisinde uzun yıllara dayanan deneyime sahip bir yönetmendir ve daha önce Titanic, Terminatör" ve Aliens gibi başarılı filmlerin de yönetmenliğini üstlenmiştir. Avatar filmi James Cameron’un tecrübe ve yeteneklerinin sonucu olarak çığır açıcı bir film olarak kabul edilmektedir. Başrol oyuncuları arasında ise Sam Worthington, filmin kahramanı Jake Sully'i canlandırır. Zoe Saldana, Na'vi kabilesinin prensesi Neytiri'yi seslendirir. Stephen Lang, filmde kötü karakter olan Albay Miles Quaritch'i canlandırırken, Michelle Rodriguez, pilot Trudy Chacón rolünde yer almakta, Sigourney Weaver ise bilim insanı Grace Augustine olarak karşımıza çıkmaktadır.
Filmin konusuna gelecek olursak Avatar 1 filmi gelecekte Pandora isimli bir gezegende geçmektedir. İnsanlar Pandoraya giderek çok değerli bir mineral olan unobtanium'u çıkarmaya çalışmaktadır. Ancak unobtanium’un çıkarılması ve insanların gelmesi yerli Na'vi kabilesini tehdit etmektedir. İnsanlar, Na'vi'nin dünyasını keşfetmek ve onlarla etkileşime geçmek için genetik olarak uygunluğu sağlanmış insan-avatar hibritleri kullanmaktadır. İnsanlar ve avatarlar arasında büyük bir mücadele başlayacaktır. Kahramanımız bu savaşı durdurmak ve avatarları korumak zorundadır.
FilminiFullHDizle.com'un Full HD 1080p çözünürlüğündeki kalitesiyle, Avatar 1 filminin her detayını en canlı şekilde deneyimleyebilirsiniz. Bu mükemmel başyapıtı izlerken adeta büyüleneceksiniz. Keyifli seyirler.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın