Tek Parça Fragman
74 Görüntülenme
Bir Zamanlar Anadolu’da izle
7.8 IMDB Puanı

Bir Zamanlar Anadolu’da izle

(Once Upon a Time in Anatolia)
Senaryo Ebru Ceylan, Nuri Bilge Ceylan, Ercan Kesal
Ödüller 21 ödül & 33 Adaylık.
Bir Zamanlar Anadolu’da suç, dram, gerilim türlerinde öne çıkan 2011 yapımı bir Türk filmidir. Film, Türk sinemasının en önemli eserlerinden biri olarak kabul edilir ve uluslararası alanda büyük beğeni toplamıştır. Nuri Bilge Ceylan'ın yönetmenliğini üstlendiği Bir Zamanlar Anadolu'da filminin başrol oyuncuları arasında Muhammet Uzuner, Yılmaz Erdoğan, Taner Birsel, Ahmet Mümtaz Taylan, Ercan Kesal ve Fırat Tanış gibi isimler yer almaktadır. Bir Zamanlar Anadolu’da filminin yönetmeni Nuri Bilge Ceylan, Türk sinemasının önde gelen yönetmenlerinden biridir ve minimalist tarzıyla tanınan, Cannes Film Festivali'nde ödüller kazanmış bir sanatçıdır.
Filmin konusuna gelecek olursak film Anadolu’da geçen bir hikayeye odaklanmakadır. Bir cinayetin ardından cinayet mahallinde cesedin gömülü olduğu bulmaya çalışan görevlilerin hikayesini anlatmaktadır. inayet zanlısı olan Kenan, alkol alırken cinayeti işlemiştir ve cesedi gömdüğü yeri hatırlamakta zorlanmaktadır. Cinayeti araştırmakla görevlendirilen bir grup polis memuru, savcı, doktor ve diğer yetkililerle birlikte cesedi bulmaya çalışır.
Ancak uzun uğraşlar ve arama çalışmaları sonucunda cinayet ile ilgili beklenmedik detaylar ve karakterlerin kişisel hayatları arasında derinlemesine bir bağlantı keşfedilir. Nuri Bilge Ceylan'ın ustalıkla yönettiği bu film, Türk sinemasının önemli bir başyapıtı olarak Türk sinema tarihine adını altın harflerle yazdırmıştır.
Bir Zamanlar Anadolu’da filmini ile keyifli bir vakit geçirmeye hazır olun, çünkü sıra dışı bir yolculuğa çıkacaksınız. Nuri Bilge Ceylan'ın yönettiği bu film, birbirinden güzel Anadolu manzaraları eşliğinde geçen gizem dolu bir hikayeyi anlatmaktadır. Bir cinayet araştırmasını temel alan bu film, sadece suçun çözülmesini değil, aynı zamanda karakterlerin iç dünyalarına derinlemesine bir yolculuk sunmaktadır. Bir Zamanlar Anadolu’da filmini Full HD 1080p çözünürlüğünde FilminiFullHDizle.com kalitesiyle izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın