Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
28 Görüntülenme
Fight Club – Dövüş Kulübü izle
8.8 IMDB Puanı

Fight Club – Dövüş Kulübü izle

(Fight Club)
Yönetmen
Senaryo Chuck Palahniuk, Jim Uhls
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. 12 ödül & 38 adaylık. total
Dövüş Kulübü (Fight Club), 1999 yılında David Fincher tarafından yönetilen ve başrollerinde Brad Pitt, Edward Norton ve Helena Bonham Carter'ın yer aldığı bir Amerikan filmidir. Dövüş Kulübü (Fight Club) filmi Chuck Palahniuk'un 1996 tarihli romanına dayanmaktadır. ChuckPalahniuk'un romanının hakları, Fox 2000 Pictures’ın yapımcısı Laura Ziskin tarafından satın alındı. Laura Ziskin romandan film uyarlamasını yazması için Jim Uhls'i işe aldı. David Fincher ve Jim Uhls birlikte senaryoyu geliştirdi ve film endüstrisindeki diğer bir çok kişiden tavsiyeler aldılar. Bu sayede sinema tarihinin en iyi ve ölümsüz eserlerinden biri ortaya çıktı.
Kahramanımız Norton hayatından memnun olmayan monoton bir hayat yaşayan bir beyaz yakalıdır. Norton ne işinden ne de hayatından memnun değildir. Sürekli uykusuzluk ve depresif bir hayat yaşayan Norton çareyi terapi gruplarına katılmakta bulur. Burada tıpkı kendisi gibi terapi gruplarına katılan Marla Singer ile tanışır. Bir gün iş dönüşü uçakta bir sabun satıcısı olan Tyler Durden ile tanışır, bu karşılaşma Norton'ın hayatını tamamen değiştirecektir. Tyler Durden tüketici yaşam tarzını eleştiren marjinal karakterde bir insandır. Kaderin yollarını kesiştirdiği bu iki karakter ilerleyen zamanlarda beklenmedik maceralara atılacak ve film umulmadık ters köşeler ile sizleri adeta içine çekecek.
Fight Club, sinema tarihinde bir dönüm noktası olarak kabul edilen ve kült statüsüne ulaşmış bir filmdir. Sizde bu ölümsüz eseri FilminiFullHDizle.com kalitesiyle Full HD 1080p çözünürlükte, Türkçe dublaj ve Türkçe altyazılı seçenekleriyle izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın