DUAL Part Fragman
85 Görüntülenme
Harry Potter 5 Zümrüdüanka Yoldaşlığı izle
7.5 IMDB Puanı

Harry Potter 5 Zümrüdüanka Yoldaşlığı izle

(Harry Potter and the Order of the Phoenix)
Yönetmen
Senaryo Michael Goldenberg, J.K. Rowling
Ödüller 2 BAFTA 17 wins & 50 nominations total.Nominated for 2 BAFTA 17 ödül & 50 Adaylık. total
Harry Potter 5 Zümrüdüanka Yoldaşlığı (Harry Potter and the Order of the Phoenix) J.K. Rowling'in aynı adı taşıyan romanından uyarlanan sevilen Harry Potter film serisinin beşinci filmidir. Harry Potter 5 Zümrüdüanka Yoldaşlığı (Harry Potter and the Order of the Phoenix) aksiyon, macera, fantastik ve aile türlerinde öne çıkan 2007 yılı İngiltere, ABD ortak yapımı bir filmdir. Filmin yönetmenliğini David Yates üstlenmiştir. Harry Potter serisinin dördüncü filmini yöneten Mike Newell'in yerini almış ve serinin geri kalan filmleride Yates yönetmiştir. Filmdeki başrol oyuncuları arasında Daniel Radcliffe (Harry Potter), Rupert Grint (Ron Weasley) ve Emma Watson (Hermione Granger) yer almaktadır. Ayrıca, filmde Imelda Staunton, Dolores Umbridge rolünde, ve Helena Bonham Carter, Bellatrix Lestrange rolünde, gibi deneyimli oyuncular da yer almaktadır. Diğer oyuncular arasında ise Michael Gambon (Albus Dumbledore), Maggie Smith (Minerva McGonagall), Ralph Fiennes (Lord Voldemort), ve Alan Rickman (Severus Snape) gibi isimler yer almaktadır.
Film, Harry'nin Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'na dönmesi ve yeni tehditlerle karşılaşmasıyla başlar. Lord Voldemort'un geri dönüşü büyücülük topluluğunu tehdit eder. Sihir Bakanlığı Savunma Karşı Büyü Sanatı öğretmeni olarak baskıcı yöntemleriyle tanınan Dolores Umbridge'i (Imelda Staunton) atar. Umbridge'in baskıcı yöntemleri, Harry ve arkadaşlarının Savunma Karşı Büyü Sanatı öğrenmek ve karanlık büyüye karşı savaşmak için gizli bir örgüt olan Dumbledore'un Ordusu'nu kurmasına yol açar.
Film ilerledikçe Harry ve arkadaşları ölüm yiyenlerle karşılaşır, bazı kehanetler ortaya çıkar ve büyücü gençler büyük engeller ve kayıplar ile yüzleşmek zorunda kalır.
Sizde Harry Potter’ın aksiyon dolu macerasına ortak olmak için Harry Potter 5 Zümrüdüanka Yoldaşlığı (Harry Potter and the Order of the Phoenix) filmini filminifullhdizle.com kalitesiyle Full HD 1080p çözünürlüğünde Türkçe dublaj ve Türkçe altyazılı seçenekleriyle izleyebilirsiniz. Keyifli seyirler.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın