30 Görüntülenme
İhtiyar Delikanlı – Oldboy
8.3 IMDB Puanı

İhtiyar Delikanlı – Oldboy

(Oldboy)
Yönetmen
Senaryo Garon Tsuchiya, Nobuaki Minegishi, Park Chan-wook
Ödüller 40 ödül & 27 Adaylık.
İhtiyar Delikanlı (Oldboy) (2003), Park Chan-wook'un yönettiği ve senaryosunu Hwang Jo-yun, Lim Jun-hyung ve Park Chan-wook'un birlikte yazdığı Güney Kore yapımı bir aksiyon-gerilim filmidir. Filmin başrollerinde Choi Min-sik, Yoo Ji-tae, Kang Hye-jung, Ji Dae-han ve Kim Byeong-ok gibi oyuncular yer almaktadır.
Film aynı ismi taşıyan bir Japon mangasının uyarlamasıdır. İhtiyar Delikanlı (Oldboy) filmi kahramanımız Oh Dae-su'nun (Choi Min-sik) kimliğini ve neden hapsedildiğini bilmeden 15 yıl boyunca bir hücrede esir tutulmasının hikayesini anlatır. 15 yılın sonunda serbest kalan kahramanımız hala ölümle kol kola gezmekte ve hayatta kalmaya çalışmaktadır. Dae-su kendini 15 yıl boyunca hapseden gizli kişinin peşine düşmüş ve intikam almak istemektedir. Maceranın ilerleyen kısımlarında kahramanımız bir sufi şefiyle tanışır ve duygusal bir yakınlaşma yaşarlar.
İhtiyar Delikanlı (Oldboy) filmi Quentin Tarantino başkanlığındaki jüri tarafından yüksek övgüler alan 2004 Cannes Film Festivali'nde Büyük Ödül'ü kazanarak ve Roger Ebert gibi eleştirmenler tarafından insan psikolojik derinliklerine dair çıplak gerçekleri sergilemesi nedeniyle takdir toplamıştır.
Gizem dolu bir intikam hikayesine hazır olun. İhtiyar Delikanlı (Oldboy) filmi sıradışı hayat yaşayan Oh Dae-su'nun trajik yolculuğunu anlatıyor. FilminiFullHDizle.com'da, bu etkileyici filmi Full HD 1080p çözünürlüğünde, Türkçe dublaj veya Türkçe altyazılı seçenekleriyle izleyebilirsiniz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın