Tek Parça Fragman
61 Görüntülenme
Kader (2006) izle
7.8 IMDB Puanı

Kader (2006) izle

(Destiny)
Yönetmen
Senaryo Zeki Demirkubuz
Ödüller 10 ödül & 9 Adaylık.
Kader 2006 yapımı dram türünde öne çıkan bir Zeki Demirkubuz filmidir. Zeki Demirkubuz, Türk sinemasının önemli yönetmenlerinden biridir. 1964 doğumlu olan Demirkubuz, filmlerinde genellikle insan psikolojisi ve toplumsal sorunları derinlemesine işlemesiyle tanınır. Filmlerinde sıklıkla sert ve acımasız bir gerçeklik anlatımı tercih eder ve karakterlerinin iç dünyalarını inceler. Kader filminin başrollerinde ise Vildan Atasever, Ufuk Bayraktar, Engin Akyürek, Müge Ulusoy ve Ozan Bilen gibi tanıdık oyuncular yer almaktadır.
Kader filmi bir aşk üçgeni etrafında geçmektedir. Kahramanımız Bekir Uğur’a platonik olarak aşıktır. Uğur ise Zagor adında birini sevmektedir. Kader aşk üçgeni içindeki bu üç karakteri birbirine bağlamıştır. Uğur Zagor’un Bekir ise Uğur’un peşinden oradan oraya sürüklenir durur. Tüm bu çaba Bekir’i trajik bir sona doğru sürüklemektedir.
Kader, Türk sinemasının önemli eserlerinden biri olarak kabul edilmektedir ve Altın Portakal ve Altın Lale gibi prestijli ödüller kazanmıştır. Kader filmi izleyen herkesi etkisi altında bırakacak nitelikte oldukça kaliteli bir yapımdır.
Zeki Demirkubuz'un yönettiği bu film, karmaşık duygusal ilişkiler ve içsel çatışmalarla dolu bir hikayeye sahip. Kendini aşkın kollarına bırakan Bekir ve Uğur ‘un yaşadığı trajediyi ve kaderleriyle nasıl yüzleştiğini izleyeceksiniz. Kader filmini FilminiFullHDizle.com kalitesiyle, Full HD 1080p çözünürlüğünde izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın