Türkçe Altyazılı Türkçe Dublaj Fragman
30 Görüntülenme
Satranç | The Royal Game (2021) izle
6.8 IMDB Puanı

Satranç | The Royal Game (2021) izle

(Chess Story)
Yönetmen
Senaryo Eldar Grigorian, Stefan Zweig
Ödüller 5 ödül & 12 Adaylık.
Satranç - The Royal Game dram, gerilim, savaş türlerinde öne çıkan 2021 Almanya, Avusturya ortak yapımı bir filmdir. Filminin yönetmeni Philipp Stölzl'dir. Filmin başrollerinde ise Oliver Masucci (Dr. Josef Bartok), Birgit Minichmayr (Anna), ve Albrecht Schuch (Franz-Josef Böhm) gibi usta oyuncular yer almaktadır. Film Stefan Zweig’in ölümsüz eseri Satranç kitabından uyarlanmıştır.
Film, 1938 yılında Viyana'da geçmektedir ve Nazi işgali altındaki Avusturya'da yaşanan olayları konu almaktadır. Dr. Josef Bartok, Amerika'ya kaçmaya çalışırken Gestapo tarafından tutuklanır ve hücre hapsine atılır. Zihinsel olarak çökme noktasına geldiği sırada Bartok, bulduğu bir kitap ile satranç oyununu keşfeder ve bu oyunun dünyasına sığınarak akıl sağlığını korumaya çalışır. Hikaye, Bartok'un yaşadığı bu zorlu deneyimlerle birlikte geçmişe ve geleceğe dönük anlatım arasında gidip gelerek ilerler.
Satranç - The Royal Game , tarihi bir dönemi ve insanın direncini konu alan derinlemesine bir hikaye sunarken, seyircileri de karakterlerin duygusal ve zihinsel dünyasına çekiyor. Bu etkileyici filmi filminifullhdizle.com kalitesiyle Full HD 1080p çözünürlükte izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın