Türkçe Dublaj Türkçe Altyazılı Fragman
61 Görüntülenme
13. Savaşçı (The 13th Warrior) izle
6.6 IMDB Puanı

13. Savaşçı (The 13th Warrior) izle

(The 13th Warrior)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 102 dakika
Senaryo Michael Crichton, William Wisher, Warren Lewis
Ödüller 2 ödül & 2 Adaylık.
13. Savaşçı(The 13th Warrior), aksiyon, macera, tarih türlerinde öne çıkan 1999 yılı ABD yapımı bir filmdir. 13. Savaşçı(The 13th Warrior), yönetmenliğini John McTiernan'ın yaptığı ve Michael Crichton'ın Ölü Yiyenler(Eaters of the Dead) adlı romanından esinlenen bir filmdir. McTiernan, aynı zamanda Die Hard ve The Thomas Crown Affair gibi popüler filmlerin de yönetmenidir. 13. Savaşçı(The 13th Warrior) filminin başrollerinde ise Antonio Banderas, Ahmed Ibn Fahdlan'ı canlandırırken, Diane Venora Kraliçe Weilew'i, Vladimir Kulich ise Viking lideri Buliwyf'ı başarıyla hayata geçiriyor.
Kahramanımız Ahmed İbn Fahdlan Viking topraklarına sürgüne gönderilen bir Arap şairdir. Film, tarihi kurgu öğelerini İngiliz edebiyatının en eski ve en ünlü destanlarından biri olan Beowulf destanıyla birleştirerek aktarmaktadır. Ahmed, Vikinglerin yardımına koşar ve kendini zorlu bir mücadelenin içinde bulur. Vikingler, gizemli ve korkunç bir düşman olan insan kafalarını yiyen esrarengiz Wendol kabilesine karşı savaşmaktadırlar. Viking topraklarını tehdit etmektedir. Ahmed’de Vikingler ile birlikte Wendol kabilesine karşı mücadeleye katılır. 13. Savaşçı(The 13th Warrior) filmi kültürler arası etkileşimler, savaş, dostluk ve fedakarlık gibi temalar işlemektedir.
Aksiyon, macera ve savaş dolu bir tarihi yolculuğa hazır olun. "The 13th Warrior" (13. Savaşçı) filmi, Vikinglerin efsanevi dünyasına bir pencere açıyor. Sizde bu büyüleyici bir serüvene FilminiFullHDizle.com kalitesiyle katılabilir, 13. Savaşçı(The 13th Warrior) filmini Full HD 1080p çözünürlüğünde, Türkçe dublaj ve Türkçe altyazılı seçenekleriyle izleyebilirsiniz.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın