Tek Part Fragman
37 Görüntülenme
Bergen (2022) izle
6.9 IMDB Puanı

Bergen (2022) izle

(Bergen)
Senaryo Yildiz Bayazit, Sema Kaygusuz, Erdinc Ulutas
Ödüller 1 ödül & 6 Adaylık.
Bergen biyografi, dram, müzikal türlerinde öne çıkan 2022 yapımı bir Türk filmidir. Film arabesk müziğin sevilen isimlerinden Bergen’in yaşamını anlatmaktadır. Yönentmenliğini Caner Alper ve Mehmet Binay, senaristliğini ise Sema Kaygusuz ve Yıldız Bayazıt’ ın yaptığı filmede başrollerde ise Farah Zeynep Abdullah, Erdal Besikçioglu ver Tilbe Saran gibi usta isimler bulunmaktadır.
Mersinde 7 çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olarak dünyaya gelen Bergen anne babasının boşanması üzerine Ankaraya taşınır. Müziğe henüz küçüklüğünden itibaren ilgisi olan Bergen Ankara’da Feyman Kulüp'te keşfedilir ve tanınmaya başlar.
Sonrasında yaşadığı zorluklar sebebiyle Adanaya taşınan Bergen ileride evleneceği Halis Serbest ile tanışır. Bu olaylar Bergen’in hayatının dönüm noktası olacaktır. Hayatının ve kariyerinin zirvesindeyken Halis Serbest taradından uğradığı kezzaplı saldırı sonucu bir gözünü kaybeder. Bergen yaşadığı bu trajediye rağmen sahneleri bırakmaz ve şöhretinin doruklarına ulaşır. Halis Serbest’in tehditleri ve tacizleri bitmez. Bergen Halis’in silahlı saldırısını sonucu hayatının en güzel yıllarında henüz 30 yaşındayken ölür.
Bergen filmini filminifullhdizle.com kalitesiyle Full HD 1080p çözünürlüğünde izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın