Fragman Tek Part Alternatif Tek Part
299 Görüntülenme
Mevlana Mest-i Aşk (2024) izle

Mevlana Mest-i Aşk (2024) izle

(Intoxicated by Love)
Yönetmen
Senaryo Hasan Fathi, Farhad Tohidi
Mevlana Mest-i Aşk dram, tarih, romantik türlerinde öne çıkan İran ve Türkiye ortak yapımı bir filmdir.
Mevlana Mest-i Aşk filminin yönetmenliğini Hasan Fathi yapmıştır ve senaryosunu Hasan Fathi ve Farhad Towhidi birlikte kaleme almıştır. Filmin yapımcısı Mehron Baroumand'dır. Film müzikleri, Türk ve İranlı önde gelen sanatçıların işbirliğiyle yapılmıştır. İranlı müzik sanatçıları Mohammad Reza Shajarian ve Homayoun Shajarian, film setinde bulunmuş ve yönetmen, yapımcı ve diğer ekip üyeleriyle görüşmüşlerdir. Mevlana Mest-i Aşk filminin Yardımcı yapımcı olarak Şehram Zahedi görev yapmaktadır. Görüntü yönetmenliğini Morteza Poursamadi üstlenirken, sanat yönetmenliğini Niloufar Chamour gerçekleştirmektedir. Kostüm tasarımını İman Omidvar yapmaktadır. İlk asistan ve planlama müdürlüğünü Fatih Koçak üstlenirken, yapımdan sorumlu yönetmen Tolga Tosun'dur. Özel efektler sahnesi tasarımcısı olarak Aytek Yalçın görev yapmaktadır. Dövüş sahnesi koordinatörlüğünü ise Şahin Karakuş üstlenmektedir.
İranlı ünlü aktörlerden Şehab Hosseini, Parsa Pirouzfar ve Hesam Manzour, filmin ana karakterlerini canlandırırken, Hosseini Mevlana rolünde yer almakta, Pirouzfar Sultan Alâeddin Keykubad'ı, Manzour ise Alâeddin Muhammad karakterini canlandırmaktadır. Türk oyuncular arasında ise İbrahim Çelikkol, İskender Bey rolünde önemli bir karakteri hayata geçirirken, Hande Erçel ve Bensu Soral ise filmin kadın karakterlerinden ikisini canlandırarak hikayeye renk katmaktadır. Bu oyuncular, Mevlana'nın hayatını ve dönemin atmosferini izleyiciyle buluşturan uluslararası bir film projesinde bir araya gelmişlerdir.
Mevlana Mest-i Aşk filmi Mevlana Celaleddin Rumi'nin hayatını ve Şems-i Tebrizi ile olan ilişkisini anlatıyor. Film, Konya şehrinde geçiyor ve Mevlana'nın Şems'in kayboluşuyla başlayan endişeli günlerini konu alıyor.
Sultan Alâeddin Keykubad, Şems'i bulması için İskender Bey'i görevlendirir. Baş şüphelilerden biri Mevlana'nın oğlu Alâeddin 'dir ve İskender ondan bilgi almaya çalışmaktadır. Bir kadın ise İskender Bey'in peşindedir ve ona bir türlü ulaşamaz. Aynı zamanda Mevlana'nın taraftarları ve karşıtları arasında tartışmalar başlar. Hikaye ilerledikçe, filmin ana gizemi korunur ve izleyicinin zihninde çeşitli sorular belirir: Neden bu kadın İskender Bey'i arıyor? Şems öldürüldü mü? Mevlana'nın oğlu neden Şems ile anlaşmazlık içindeydi? Bu sorular ve karakterlerin kaderleri film boyunca merak uyandırır ve ipuçları yavaş yavaş açığa çıkar.
Mevlana Mest-i Aşk izleyicilere unutulmaz bir sinema deneyimi yaşatacak uzun zamandır beklenen bir film. Sizde Mevlana Mest-i Aşk filmini filminifullhdizle.com kalitesiyle Full HD 1080p çözünürlüğünde indirmeden online izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın