Türkçe Altyazılı Fragman
39 Görüntülenme
The Conformist – Konformist (1970) izle
7.9 IMDB Puanı

The Conformist – Konformist (1970) izle

(The Conformist)
Senaryo Alberto Moravia, Bernardo Bertolucci
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. 10 ödül & 8 adaylık.
Konformist Filmlerinde çoğunlukla politik ve toplumsal konuları işleyen İtalyan yönetmen Bernardo Bertolucci'nin yönettiği, Jean-Louis Trintignant ve Stefania Sandrelli'nin başrollerini paylaştığı 1970 yapımı bir gerilim filmidir. Film 1938 Faşist İtalyasında felsefe profesörü olan Marcello Clerici’nin hikayesini anlatır.
Clerici de faşistler tarafından ikna edilmiş ve faşist gizli servisi adına çalışmaya başlamıştır. Amacı Paris’te sürgün hayatı yaşayan eski hocası anti-faşist Quadri'yi öldürmektir. Quadri’nin öldürülmesi rejim için büyük önem taşımaktadır. Kahramanımız eşiyle birlikte hocasını ziyaret etmek ve balayını geçirmek için Paris’e gider ve burada Quadri’nin genç karısı Anna’ya aşık olur. Anna ise Clerici’nin karısı Giulia'ya aşık olur. Olay örgüsü yüzeyde karmaşık gibi görünen, ancak temelinde değerlerin değişimine dayanan ustaca yazılmış, baskı ve özgürlük, milliyet ve evrensel değerler, siyasi inançların dönüşümü, kabullenme ve direniş gibi unsurların kırılgan dengeleri ve çatışmalarını anlatmaktadır.
Faşist İtalya’sında baskı rejimi, değişen dünyada var olma ve değişimle başa çıkma çabası kahramanların kendi iç dünyasındaki çatışmalar ve kendi gerçekliğini bulma serüveni ustalıkla işlenmiş.
Bir dönem gerilim filmi olan Konformist ışığı ve kamera açılarını dönem şartlarına göre mükemmel bir uyum içinde kullanmış, karakterleri adeta bir tablonun parçası gibi konumlandırmış izleyiciye muazzam bir görsel şölen sunmaktadır.
Sizi her an düşünmeye ve hissetmeye sevk eden bu muazzam filmi Filminifullhdizle.com kalitesiyle filmi indirmeden online ve tek parça izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın