141 Görüntülenme
Leon Sevginin Gücü (Léon: The Professional) izle
8.5 IMDB Puanı

Leon Sevginin Gücü (Léon: The Professional) izle

(Léon: The Professional)
Leon Sevginin Gücü (Léon: The Professional) aksiyon, suç ve dram türlerinde öne çıkan 1994 yılı Fransa, Amerika ortak yapımı bir filmdir. Leon Sevginin Gücü (Léon: The Professional) filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Luc Besson yapımcılığını ise Patrice Ledoux üstlenmiştir. Leon Sevginin Gücü (Léon: The Professional) oyuncuları arasında Jean Reno, Gary Oldman ve Natalie Portman yer alırken, film aynı zamanda Natalie Portman'ın sinema kariyerine başladığı yapımdır. V for Vendetta izleyicilerinin hatırlayacağı üzere Leon ile sinema dünyasına atılan Natalie Portman V for Vendetta ile kariyerinin zirvesine ulaşmıştır. Jean Reno ise
Da Vinci Şifresi izleyicilerinin hatırlayacağı üzere bir çok kaliteli yapımda yer almıştır.
Leon Sevginin Gücü (Léon: The Professional) filminin konusuna gelecek olursak profesyonel bir tetikçi olan Léon'un (Reno) ve ailesini kaybeden on iki yaşındaki Mathilda Lando’nun (Portman) hikayesini anlatmaktadır. Léon ve Mathilda arasında beklenmedik bir ilişki kurulur, Mathilda Leon’un öğrencisi olur ve tetikçiliği öğrenir. Leon Mathilda’yı eğitir bunun karşılığında da Mathilda Leon’un ev işlerini yapar, Leon’a okumayı öğretir. Mathilda, Léon'a hayrandır ve aşık olur fakat. Leon aynı şeyleri hissetmez hatta evde ilk aldığı zaman uyurken Mathilda’yı öldürmeyi dahi düşünmüştür.
Filmin oyuncu kadrosunda Jean Reno Léon olarak, Natalie Portman Mathilda Lando olarak, Gary Oldman Norman Stansfield olarak, Danny Aiello Tony olarak, Michael Badalucco Mathilda'nın babası olarak, Ellen Greene Margie Lando olarak, Peter Appel Malky olarak, Adam Busch Manolo olarak, Joseph Malerba Stairway Swat olarak, Maïwenn The Blond Babe olarak, George Martin The Hotel Receptionist olarak, Jean-Hugues Anglade Cameo olarak, Keith A. Glascoe Benny olarak ve Willi One Blood 1. Stansfield Adamı olarak yer alıyor.
Leon Sevginin Gücü (Léon: The Professional) filmi müzikleri Éric Serra tarafından bestelenmiştir ve ABD'de TriStar Music tarafından Ekim 1994'te yayımlanmıştır. "Shape of My Heart" (Sting), "The Experience of Love" (Éric Serra), "Venus as a Boy" (Björk) ve "I Like Myself" (It's Always Fair Weather) gibi parçaları içermektedir.
Leon Sevginin Gücü (Léon: The Professional) filmi Fransa'da 3.623.153 bilet satışı ile başarılı bir ticari performans gösterdi. Leon Sevginin Gücü (Léon: The Professional) imde puanı 8.5’tir. Rotten Tomatoes'da film, 66 eleştiriye dayanarak %74 onay derecesine ve ortalama 6,9/10 puanına sahiptir.
Leon Sevginin Gücü (Léon: The Professional)filmini, kesintisiz ve reklamsız bir şekilde yüksek çözünürlükte, Full HD 1080p kalitesinde izlemek istiyorsanız, doğru adrestesiniz. Filminifullhdizle.com en iyi film izleme platformu olarak, Türkçe dublaj ve Türkçe altyazılı seçenekleriyle, film keyfinizi en üst düzeye çıkarırken, reklamlardan ve kesintilerden uzak bir deneyim sunar. Leon Sevginin Gücü (Léon: The Professional) bu platform aracılığıyla izleyerek, benzersiz bir sinema deneyimi yaşayabilir ve filmin tadını kesintisiz bir şekilde çıkarabilirsiniz.
Filminifullhdizle.com'u ziyaret ederek, sinema keyfinizi artırın ve Leon Sevginin Gücü (Léon: The Professional)benzeri filmleri kesintisiz izleyin. İyi seyirler dileriz.

Resimler 6

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın